HomeGame GuidesMicrosoft Weekly: שינויים גדולים, הדלפות גדולות ועדכוני Surface קלים

Microsoft Weekly: שינויים גדולים, הדלפות גדולות ועדכוני Surface קלים

Published on


בפרק זה של Microsoft Weekly, אנו מסתכלים על דליפה מסיבית של Xbox, שינויים גדולים בצוות Windows ו-Surface, מחשבים חדשים מבית Microsoft, עדכונים מבלבלים ביותר, טייסים, עדכוני תוכנה ועוד רבים.

תוכן העניינים:

  1. משמרות גדולות ואירוע Surface
  2. חדשות Windows 11
  3. עדכונים זמינים
  4. חדשות גיימינג
  5. פיצוץ מעברה של מיקרוסופט
  6. עובדה אקראית על מיקרוסופט

משמרות גדולות ואירוע Surface

אחד הסיפורים הגדולים ביותר בעולם של מיקרוסופט מהשבוע הוא על פאנוס פאנאי עוזב את החברה לאחר 19 שנים. Panos הייתה אחראית על מותג Surface של מיקרוסופט ולקחה את ההובלה במאמצי החומרה והתוכנה של מיקרוסופט. על פי דיווח לא מאושר, Panay פונה כעת לאמזון כדי לשלוט בחטיבת החומרה שלה האחראית על טאבלטים של Fire, קוראי קינדל אלקטרוני, רמקולים חכמים Echo ועוד.

עזיבתו של Panos Panay את מיקרוסופט היא שינוי גדול עבור החברה, מה שאומר שעוד תזוזות יגיעו בהמשך. יוסוף מהדי, בעבר סגן נשיא תאגיד ומשרד השיווק הראשי לצרכן, יוביל את עסקי Windows ו-Surface. Pavan Davulury הוא המנהיג החדש לתכנון וניהול מהדורות של Windows, ומיכאיל פאראקין יקבל לידיו את צוות חוויות ה-Windows והאינטרנט החדש.

אנו מאחלים לפאנוס פאנאי כל טוב במיזמים החדשים שלו ומודים לו על מכשירי Surface נהדרים ומצגות מוזרות!

בעקבות החדשות על עזיבתו של Panos Panay את מיקרוסופט, דיווח חדש חשף פרטים על התוכניות של מיקרוסופט למכשירי Surface. השמועות טוענות שהחברה החליטה לצמצם חלק ממוצרי ה-Surface שלה ולהתמקד בהרכבים מבוססים במקום לקחת סיכונים וליצור גורמי צורה ייחודיים ונועזים. לכן, כנראה שאתה צריך לצפות למכשירים ממותגי Surface הדומים ל-Surface Neo, Surface Duo או Surface Studio.

מכשירי Surface Pro 8 Laptop Studio Go 3 Pro X ו-Duo 2 ממוקמים ברקע לבן

כדי להוכיח את הדיווח, מיקרוסופט חשפה קבוצה קצת חסרת השראה של מכשירי Surface חדשים במהלך האירוע המיוחד שלה בניו יורק ב-21 בספטמבר 2023. Surface Laptop Studio 2 רשמי כעת עם יותר יציאות, תצוגה טובה יותר וחומרה בעלת יכולת הרבה יותר. עם זאת, המחשב הנייד כעת יקר יותר, כאשר תצורת הבסיס מתחילה ב-$1,999.

תמונה של Surface Laptop Studio 2

ה-Surface Laptop Go 3 קיבל עדכונים הרבה פחות מרגשים. הגרסה החדשה קיבלה רק מעבד עדכני יותר (אפילו לא האחרון) ויותר זיכרון RAM. כמו כן, כל התצורות מגיעות כעת עם SSD של 256GB. למרות שמיקרוסופט לא הזכירה את מערך ה- Surface Go במהלך האירוע, הטאבלט הזעיר הזה גם זכה לתשומת לב מסוימת. עם זאת, רסן את ההתלהבות שלך אם אתה מחפש לקנות אחד. כפי שהתברר, ה-Surface Go 4 החדש יהיה זמין רק בערוצים מסחריים, בדיוק כמו ה-Surface Hub 3 החדש.

תמונה של Surface Laptop Go 3

אם אתה בשוק עבור מכשירים כמו Surface Laptop Studio 2 החדש או Surface Laptop Go 3 לא כל כך ידידותי לארנק, עיין במאמרים האחרונים שלנו בנושא ערעור המפרטים המפרטים את ההבדל בין Surface Laptop Studio 2 לקודמו לבין שלושה דורות של Surface Laptop Go.

Windows 11

כאן אנו מדברים על כל מה שקורה סביב מערכת ההפעלה העדכנית ביותר של מיקרוסופט בערוץ היציב ובניית תצוגה מקדימה: תכונות חדשות, תכונות שהוסרו, מחלוקות, באגים, ממצאים מעניינים ועוד. וכמובן, ייתכן שתמצא מילה או שתיים על גרסאות ישנות יותר אך עדיין נתמכות.

בנוסף ל-Surface Laptop Studio 2, Surface Go 4, Surface Laptop Go 3 ו-Surface Hub 3, הודיעה מיקרוסופט Copilot ועדכון התכונה הבא עבור Windows 11, ב-26 בספטמבר 2023.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, השחרור הקרוב הוא לֹא גרסה 23H2. מדובר לכאורה בעדכון של רגע 4, עם ה תָקִין 23H2 מגיע מאוחר יותר. אתה יכול לראות אילו תכונות יביא עדכון Moment 4 במאמר הייעודי שלנו. סקירת Windows 11 23H2 המלאה שלנו זמינה כאן. אם אינך מרוצה ממה שמיקרוסופט דחסה בגרסה 23H2, בדוק את הרעיון הזה של “Windows 11.2” חולם בהקיץ על מערכת הפעלה טובה יותר מתוצרת מיקרוסופט.

לוגו של Windows 11

באוגוסט 2023, משתמשים הבחינו במסמך המפרט את תמיכת ה-Wi-Fi 7 ב-Windows ובמערכות הפעלה אחרות, מה שהוביל לספקולציות לגבי הגבלת Wi-Fi 7 ל-Windows 11 ואיטרציות עתידיות של מערכת ההפעלה. עם זאת, השבוע, אינטל פרסמה מפרט של שני מודולי Wi-Fi 7, כלומר BE200 ו-BE202, עם תמיכה מפורשת של Windows 10 ו-11. אלה שחוששים מחוסר יכולת להשתמש ב-Wi-Fi 7 ב-Windows 10 שבקרוב לא יהיה נתמך, יכולים סוף סוף לנשום לרווחה.

לוגו גדול של Windows Insider עם תצוגה מקדימה של Windows 11 Insider עליו

תוכנית Windows Insider

האם אתה בודק בניית תצוגה מקדימה של Windows 11 או 10? הנה מה שמיקרוסופט פרסמה השבוע:

  • ערוץ הפיתוח: 23550 עם גישה קולית ב-OOBE, עדכוני WSL ותיקונים שונים בסייר הקבצים, תפריט התחל, חיפוש, מנהל המשימות ועוד.
  • תצוגה מקדימה של שחרור: KB5030310 עבור Windows 11 עם תכונות העדכון של Moment 4, כגון Copilot, שדרוגים של שורת המשימות, תכונות חדשות עבור Paint, מערבל הנפח החדש, שיפורים ב-Windows Ink ועוד. שים לב שהתכונות האלה מתגלגלות בהדרגה.
  • תצוגה מקדימה של שחרור: KB5030300 עבור Windows 10 עם תיבת חיפוש מעודכנת בשורת המשימות וסמלים מונפשים בלחצן חדשות ותחומי עניין.

אם אתה כועס על היעדר תכונות חדשות עיקריות בבניית התצוגה המקדימה האחרונה של Windows 11, הנה כמה חדשות טובות: חובבים גילו שינוי נסתר עבור תפריט התחל ב-build 23545. כפי שהתברר, מיקרוסופט בודקת תיקיות עבור ה-Recommended כדי לתת למשתמשים גישה לקבצים נוספים, לתוכניות שנוספו לאחרונה ולתוכן מוצע אחר.

עדכונים זמינים

סעיף זה מכסה תוכנות, קושחה ועדכונים בולטים אחרים (ששוחררו ויגיעו בקרוב) המספקים תכונות חדשות, תיקוני אבטחה, שיפורים, תיקונים ועוד ממיקרוסופט ומצדדים שלישיים.

הבה נתחיל את מדור העדכונים עם מילה או שתיים על Paint, אחת מיישומי תיבת הדואר הנכנס הוותיקים ביותר ב-Windows, עוד מהגרסה המקורית של Windows 1.0 בשנת 1985. Microsoft עדכנה השבוע את Paint for Windows Insiders עם שתי תכונות משמעותיות: PNG מלא עם תמיכה בשקיפות ושכבות. בנוסף, חובבי עין חדים תפסו את העקבות הראשונות של תמיכת ה-AI הגנרטיבית הקרובה, שמתיישרת עם דיווחים קודמים על כך שמיקרוסופט הוסיפה עוד תכונות מופעלות בינה מלאכותית למוצריה.

צילום מסך של אפליקציית Paint ב-Windows 11 המציגה פריטים חדשים

מיקרוסופט גם פרסמה עדכון גדול עבור Windows Subsystem עבור לינוקס (WSL). העדכון של ספטמבר 2023 מוסיף כמה אפשרויות ניסיוניות המאפשרות לך לכווץ VM Linux ולתפוס מחדש קצת זיכרון ואחסון. בנוסף, הוא מציג מספר שיפורים הקשורים לרשת ותיקוני באגים.

פרסמנו גם סיפור עם עדכונים על תוכנות אנטי-וירוס שונות עבור Windows. “מבחן הגנת העולם האמיתי” שנערך על ידי AV-Comparatives חשף רגרסיה קלה ב-Microsoft Defender וב-McAfee. במקביל, Avast ו-AVG השיגו תוצאות מושלמות וחסמו 100% מדגימות תוכנות זדוניות עם חיובי שגוי אחד בלבד. עיין במאמר זה אם אתה מחפש אנטי וירוס מוצק ורוצה לראות איך אפשר להשוות בין אפשרויות שונות, במיוחד במונחים של צבירה של משאבים.

אם כבר מדברים על השוואות, עיין בשני המאמרים הללו המפרטים את הבדלי הביצועים בין כמה דורות של מעבדי Intel ו-AMD בעת הפעלת Windows 10 ו-Windows 11.

תמונה עם שילוב טפטים של Windows 10 ו-Windows 11

לבסוף, ישנו מדריך חדש המפרט כיצד לעדכן מ-tiny10 ל-tiny11. למי שלא מכיר את העניין, tiny10 ו-tiny11 הן תמונות קלות משקל של Windows 10 ו-11, ללא נפיחות ורכיבים מיותרים מדור קודם.

עדכונים בולטים אחרים כוללים את הדברים הבאים:

דרייברים חדשים שפורסמו השבוע:

בצד המשחקים

למד על מהדורות המשחקים הקרובות, שמועות Xbox, חומרה חדשה, עדכוני תוכנה, הצעות חינמיות, מבצעים, הנחות ועוד.

מקרה FTV נגד מיקרוסופט הוריד את אחת מהדלפות ה-Xbox הגדולות ביותר, וחשף את הרענון הקרוב של Xbox Series X|S ואת הבקר האלחוטי של הדור הבא של Xbox. על פי מסמכים שהודלפו (לכאורה על ידי מישהו במיקרוסופט), מיקרוסופט מתכננת לשחרר רענון גלילי של Xbox Series X בנובמבר 2024. הגרסה החדשה תכלול SSD בנפח 2TB, ללא כונן אופטי, יציאת USB-C חזיתית, Wi-Fi 6E/Bluetooth 5.2 תמיכה, PSU קטן יותר ו-APU יעיל יותר עם תבנית 6nm. החלק הטוב ביותר הוא שהמחיר צריך להישאר זהה – 499 דולר.

רענון מסמך דלף של Xbox Series X מ-FTC

הבקר יקבל גם רענון גדול. הדור הבא יציג את Xbox Wireless 2, Bluetooth 5.2, הפטיקה טובה יותר, מד תאוצה, כפתורים ומוטות שקטים יותר, סוללה נטענת וניתנת להחלפה, יכולת תיקון משופרת, תכונת הרמה להתעוררות ושילוב צבעים חדש.

בקר אלחוטי של הדור הבא של Xbox

מלבד לקלקל את רענון ה-Xbox לפני שנה אחת, מסמכי בית המשפט אישרו זאת מגילת הזקן 6 לא מגיע לפלייסטיישן 5. המשחק הקרוב של Bethesda יהיה זמין רק ב-Xbox Series X|S ובמחשב האישי.

אתה לא טועה אם אתה חושב שמיקרוסופט התעצבנה מעט על אחת ההדלפות הגדולות בהיסטוריה האחרונה. עם זאת, פיל ספנסר החליט לבצע בקרת נזקים והגיב להדלפות הללו, בטענה שהחברה תשתף בתוכניות האמיתיות כשתהיה מוכנה.

תנו לנו לעבור מהדלפות וחומרה למשחקים ומהדורות קרובות. פורזה מוטורספורט, הדור הבא של ה-sim racer של מיקרוסופט, מגיע ב-10 באוקטובר, ותוכלו כבר לטעון אותו מראש מה-Microsoft Store במחשב וב-Xbox. וכדאי להזדרז אם יש לך חיבור איטי – המשחק ייקח עד 132GB בכונן שלך, כך שהרבה ביטים אכן מורידים.

פורזה מוטורספורט

בזמן שאתה מחכה שהמשחק יגיע, בדוק התוכניות של Turn 10 לשירות המשחק עם עדכונים לאחר ההשקה.

ים הגנבים, IP נוסף של מיקרוסופט ארוכת שנים, תקבל בקרוב את העונה העשירית שלה עם הרבה שינויים ותכונות חדשות. זה מגיע ב-19 באוקטובר, וגיימרים יכולים לצפות לדרך חדשה לשחק את המשחק, ליצור גילדות במשחק, להשתתף בציד תחרותי ולשחק עם חברים בשרתים פרטיים מבלי להתמודד עם זרים אקראיים.

בנובמבר 2023, עידן האימפריות הרביעי יקבל הרחבה גדולה עם קמפיין חדש, תרבויות, מפות ועוד. אתה יכול לבדוק ה עידן האימפריות הרביעי: הסולטאנים עולים טריילר טיזר ופרטים על ה-DLC כאן.

פאס למשחק xbox

Xbox ו-PC Game Pass קיבלו השבוע מספר משחקים חדשים. התוספות האחרונות כוללות חיות מסיבה, Gotham Knights, Payday 3, Cocoonו ליגת המדליקים. בנוסף, מיקרוסופט תסיר בקרוב כמה כותרים, אז כדאי שתסיים אותם לפני שהם ייעלמו מהמנוי ב-30 בספטמבר 2023.

דברים בחינם והנחות

מחוץ לשורה ו רביעיית היער זמינים בחינם בחנות Epic Games. אתה יכול גם לחסוך בחבילות VR, Cyberpunk 2077, Stray, It Takes Two, Superliminal, Hi-Fi RUSHוכותרים פופולריים אחרים למחשבים המוזכרים במאמר השבועי שלנו עם מבצעי משחקי PC בסוף השבוע.

צרור צנוע

פיצוץ מעברה של מיקרוסופט

סדרת “מבט לאחור” השבועית של ג’ון קלהאם מספקת חזרה אל העבר, ומפרטת את מוצרי החברה, שותפויות, תקלות והצלחות מלפני שנים.

מאמר המבט לאחור של השבוע עוסק מכשיר ווינדוס-לינוקס-אנדרואיד מוזר המשלב שלוש מערכות הפעלה למכשיר יחיד בעל גורם כפול מבית לנובו. בינואר 2010, לנובו חשפה את IdeaPad U1, והציגה את הרעיון של מחשב נייד-טאבלט עם כל מערכת הפעלה אפשרית. אתה חושב שהקונספט היה מוזר? אתה לא היחיד. לנובו עיכבה את ה-U1 בשנה כדי “לעמוד בסטנדרטים של החברה” ולעצב מחדש את כל העניין. עם זאת, למרות שהציגה גרסה חדשה יותר ב-CES 2011, IdeaPad U1 המוזר עם מערכת ההפעלה המשולשת מעולם לא ראה את אור היום.

Lenovo ideapad u1

עובדה אקראית על מיקרוסופט

והנה קטע טריוויה שנבחר באקראי על החברה, חלונות ודברים אחרים מתוצרת מיקרוסופט.

האם ידעת ש-MS-DOS (מערכת הפעלה של דיסקים של מיקרוסופט), מערכת הפעלה שפותחה על ידי מיקרוסופט עבור IBM PC, מקורה ב-86-DOS שנוצר על ידי טים פטרסון תוך שישה שבועות בלבד? מיקרוסופט רכשה את 86-DOS תמורת 75,000 דולר, שינתה את שמה ל-MS-DOS והעניקה לו רישיון ל-IBM PC תוך שמירה על הזכויות לתת את מערכת ההפעלה לחברות אחרות. החלטה זו מילאה תפקיד מכריע בהפיכת MS-DOS למערכת הפעלה דומיננטית בתעשיית המחשבים האישיים, והיא הניחה את הבמה להשפעה הנרחבת של מיקרוסופט בעולם הטכנולוגיה.

באנר פרומו של ניוווין ניוזלטר

אתה יכול למצוא בעיות אחרות של סדרת Microsoft Weekly באמצעות הקישור הזה. כמו כן, אתה יכול לתמוך ב-Neowin על ידי הרשמה לניוזלטר שלנו כדי לקבל תקצירי חדשות קבועים ישירות למייל שלך.Latest articles

More like this